A Zsigmond Király Főiskola delegációja Ázsiában írt alá újabb keretmegállapodást, ezzel is elősegítve az oktatói-hallgatói tudományos fejlődést a különféle kultúrák között.
A Zsigmond Király Főiskola az oktatói és hallgatói szakmai fejlődés érdekében nemcsak a hazai, de a nemzetközi színtéren is építi, bővíti tudományos kapcsolati hálóját, amelynek soron következő állomása az ázsiai térségben található Laosz volt, ahol a ZsKF-es delegációt dr. Szatmári Péter rektorhelyettes vezette.
A közös tananyagfejlesztés, a globalizálódó munkaerőpiac ismérveinek feltérképezése, az oktató és diákcsere-programok mind részei a keretszerződésnek, amelyről az Ázsia szerte megjelenő nemzetközi sajtó is részletesen beszámolt, kiváltképp annak jegyében, hogy az európai térségből ez az első felsőfokú, egyetemi szintű együttműködés, melynek kezdeményezője a sok esetben úttörő szerepet vállaló Zsigmond Király Főiskola.
Az egyéni, speciális kapcsolatépítés mellett természetesen az Európában ismert és alkalmazott Erasmus program egyik pillére a ZsKF, amely keretében a hallgatók tanulmányi, nyelvi és szakmai gyakorlati félévüket tölthetik el, természetesen hazai gyökerekkel és mentorálással.
A ZsKF számára fontos, hogy a hallgatók kompetenciáit fejlessze, melynek egyik ága, hogy a nemzetközi környezetben elsajátítható kulturális ismereteket megossza hallgatóival, ezzel is versenyelőnybe hozva őket a munkaerőpiacon, ahol a nyelvi sokszínűség és ismeretek mind-mind segítik a hallgatók sikeres munkaerő-piaci beilleszkedését, szereplését.
Tetszik? oszd meg a barátaiddal is!