A nappali és levelező tagozaton elérhető gazdálkodási és menedzsment szak keretében a hallgatók a modern üzleti élet viteléhez szükséges közgazdaság-elméleti, módszertani és menedzseri ismereteket és készségeket sajátíthatják el. A gazdálkodni tudás felsőfokú oktatása iránt hosszabb ideje folyamatos a kereslet, s a globalizáció viszonyai között, az Európai Unióhoz való csatlakozás után, a külföldi vállalkozások hazai megjelenése után elemi igény mutatkozik arra, hogy e szakterületen a felsőfokú képzési lehetőségek bővüljenek.
A szakirányú oktatást megfelelő társadalomtudományi és nyelvi képzéssel továbbá tréningalapú képzésekkel egészíti ki, hogy az itt végző hallgatók megfeleljenek mindazoknak a társadalmi kívánalmaknak, amelyeket a modern piacgazdasági környezet a magyar diplomás réteggel szemben az üzleti életben, a kis- és a nagyvállalatoknál egyaránt, valamint a gazdaságirányítás különféle posztjain támaszt.
A gazdálkodási és menedzsment szakon olyan gazdasági szakembereket képzünk, akik közgazdasági, társadalomelméleti, alkalmazott gazdaságtudományi és módszertani ismereteik és szakirányú tudásuk birtokában képesek a gazdálkodó szervezetek és intézmények folyamatainak tervezésére, elemzésére, valamint a gazdálkodói, vállalkozói tevékenységek és folyamatok irányítására, szervezésére, továbbá kellő ismeretekkel rendelkeznek a képzés második ciklusban történő folytatásához.
Az alapképzést követően a résztvevők képessé válnak a munkaerőpiacon gazdálkodó szervezetekben a hatékony munkavégzésre, így a szervezeti és egyéni célok összehangolt, küldetésszerű megvalósítására. Alkalmasak lesznek egyéni kompetenciáiknak és szakképzettségüknek megfelelő munkakörök betöltésre, egyéni karrier és életpálya építésére, amelyhez az Egyetem az oktatáson túlmenő segítséget is nyújt.
A szak duális képzésben is elérhető, amely keretében a hallgató párhuzamosan vesz részt az egyetemi képzésben, illetve szerződött partnerünknél dolgozik is.
Mikro- és makroökonómia, nemzetközi gazdaságtan, pénzügytan és vállalati pénzügyek, vállalati gazdaságtan, gazdasági jog, informatika, statisztika, számvitel, marketing és marketing kommunikáció, EU-gazdaságtan, gazdaságtörténelem, gazdaságpolitika, filozófia, szociológia, logisztika, vezetési- és szervezési ismeretek, stratégiai menedzsment, emberi erőforrás menedzsment, fogyasztói magatartás és szolgáltatási marketing, tőzsdei ismeretek, projektmenedzsment, üzleti nyelvek.A szakon oktatott témakörök
Hazai, nemzetközi kis- és nagyvállalatok marketing / kereskedelmi osztályai, társadalmi intézmények, bármely vállalkozás, cégszervezés és alapítás, nemzetközi szervezetek, gazdasági kamarák és más érdekképviseletek.
Minisztériumok, hazai és nemzetközi társadalmi szervezetek, nemzetközi és hazai gazdálkodó cégek.
Képzési és kimeneteli követelmények
Amennyiben nem rendelkezik az előírt érettségivel és/vagy 280 ponttal, abban az esetben javasolt a Zsigmond Király Egyetem felsőoktatási szakképzései közül választania, ahol felvételi minimum-pontszám 240 jelenleg, és bármelyik két érettségi vizsgatárgyból számítható pont.
Adózás • Marketing • Kisvállalkozások menedzsmentje
(E-00725/2014/D007)
Tovább(E-00725/2014/D008)
Tovább(E-00725/2014/D002)
Tovább(E-00725/2014/D003)
Tovább(E-00725/2014/D005)
Tovább(E-00725/2014/D006)
Tovább(E-00725/2014/D001)
TovábbA végzettek 80%-a a szakképzettségének megfelelő szakmában helyezkedik el.
A frissen végzett, állást kereső, Zsigmondos diplomával rendelkezők 97%-a 3 hónapon belül elhelyezkedik.
A Zsigmondon végzett hallgatók átlagfizetése az 5. legmagasabb Magyarországon!
A végzettek 80%-a a szakképzettségének megfelelő szakmában helyezkedik el.
A frissen végzett, állást kereső, Zsigmondos diplomával rendelkezők 97%-a 3 hónapon belül elhelyezkedik.
A Zsigmondon végzett hallgatók átlagfizetése az 5. legmagasabb Magyarországon!