Az informatika a gazdasági fejlődés egyik húzó ágazatának tekinthető a fejlett és a fejlődő világban egyaránt. A munkaerő-piacon komoly igény van olyan szakemberek iránt, akik gazdasági ismereteik mellett kellően jártasak az informatika területén is.
2018 őszén ÚJ specializációt indítunk „légiközlekedési rendszerek” címen. A specializáció témái a Garmin1000, légi jog, repülőgép általános ismeretek, repülés teljesítmény és tervezés, navigáció, a repülés alapjai, repülőtér ismeretek. A képzés tartalmazza a magánpilóta képzés (PPL) elméleti oktatási anyagát. Ennek árát az önköltség magában foglalja és Diákhitelből is finanszírozható!
A nappali és levelező tagozaton is elérhető képzés célja gazdaságinformatikusok képzése, akik képesek az információs társadalom feltétel- és értékrendszerében a valós üzleti folyamatok, és az azokban rejlő informatikai vonatkozású problémák megértésére és megoldására. Rendelkeznek tehát a mai gazdasági környezetben szükséges közgazdasági ismeretekkel és az üzleti tevékenység viteléhez szükséges informatikai tudással is. A szak elvégzése után a szakemberek képesek az értékteremtő folyamatokat támogató informatikai feladatok menedzselésére, az információtechnológia korszerű lehetőségeit kihasználva a szervezetek tudásbázisának és üzleti intelligenciájának a növelésére. Ezzel hatékonyan tudnak hozzájárulni a szervezet eredményesebb működéséhez.
A gazdaságinformatikusok megfelelő ismeretekkel és jártassággal rendelkeznek a gazdasági tevékenységgel összefüggő informatikai problémák feltárására és megoldására, a vállalkozás számára szükséges informatikai alkalmazások kiválasztására, működtetésére és a működés elvárt minőségnek megfelelő felügyeletére. A képzés a közvetlenül hasznosítható ismeretek mellett a két kapcsolódó szakterület kellő mélységű elméleti tudásanyagának elsajátítására is koncentrál. Így az alapszak sikeres befejezése után a végzett szakemberek kellő mélységű elméleti ismeretekkel rendelkeznek a képzés mester szinten történő folytatásához is.
A szak duális képzésben is elérhető, amely keretében a hallgató párhuzamosan vesz részt az egyetemi képzésben, illetve szerződött partnerünknél dolgozik is.
a közgazdasági és az informatikai szakterületek ismeretanyagának alkalmazására;
az üzleti problémák megoldásának információtechnológiai támogatására;
szakképzettségüknek megfelelő feladatok felelősségteljes végrehajtására;
az adott szakterület új ismereteinek és eredményeinek a befogadására;
folyamatos tanulásra, saját tudásuk bővítésére, új kompetenciák elsajátítására;
kommunikációs készségük, tárgyalóképes idegennyelv-ismeretük birtokában partnerekkel, gazdasági, közgazdasági szakemberekkel, informatikai fejlesztéseket végző munkatársakkal való hatékony együttműködésre.
Az alapismeretek körében: Analízis, lineáris algebra, valószínűségszámítás, statisztika, operációkutatás, számítástudomány.
A gazdasági ismeretek témakörében: mikro- és makroökonómia, vállalati gazdaságtan, pénzügytan és vállalati pénzügyek, számvitel, EU-gazdálkodás, vezetési- és szervezési ismeretek, stratégiai tervezés, controlling.
A fentiekhez kiegészítésül az egyéni érdeklődés szerint választható tárgyak között szerepel a környezetgazdaságtan, marketing és marketing menedzsment, emberi erőforrás menedzsment és a projektmenedzsment.
Az informatikai tárgyak sorában: gazdaságinformatika alapjai, számítógép architektúrák, számítógép hálózatok, információ menedzsment, operációs rendszerek, programtervezés, adatbázis rendszerek, logisztika, e-business, folyamat-menedzsment, integrált rendszerek fejlesztése, adatbányászat, internet technológiák, és az információs rendszerek biztonsága. Választható többek között a weblapszerkesztés, titkosítás és adatrejtés, információs társadalom, közlekedésinformatika.
A légiközlekedési rendszerek specializáció témái:
Légi jog, repülőgép általános ismeretk, repülés teljesítmény és tervezés, emberi teljesítőképesség, meteorológia, navigáció, üzemeltetési eljárások, a repülés alapjai, kommunikáció, repülőtér ismeretek.
Az üzleti intelligencia szakirány témái:
Üzleti intelligencia, mesterséges intelligencia és tudásreprezentáció, döntéstámogató és szakértői rendszerek, kockázatkezelés, tudás alapú technológiák, infrastruktúra menedzsment, minőség, audit.
Az informatikai biztonság szakirány témái:
IT-biztonság, kockázatok, kockázatkezelés, a rendszerek elleni támadások, ezek érzékelése és megelőzése (hackerek és social engineering, adathalászat), számítógép-hálózatok biztonsága (vezetékes és vezeték nélküli rendszerek), biztonsági politika és rendszabályok, az alkalmazások és IT-rendszerek biztonsági auditálása, etikus hackelés, a biztonsággal kapcsolatos előírások és szabványok, felhasználó-kezelés és felhasználók oktatása.
A Zsigmond Király Egyetemen mindezeket a társ-szakok tudásbázisára épülő, szélesebb kitekintést lehetővé tévő, komoly hagyományokkal rendelkező tárgyak egészítik ki: politológia, diplomácia és hírszerzés, nemzetközi fejlesztési politikák, illetve tréningalapú kompetenciafejlesztő képzések.
Az Egyetem külön erőssége az idegen nyelvek magas színvonalú oktatása, amely a gazdaságinformatikusok számára is megteremti a nemzetközi környezetben való helytállás lehetőségét.
gyakorlatilag bárhol, a legkeresettebb szakma az informatikus: elemző, programozó, fejlesztő, biztonsági szakember, szoftverüzemeltető, rendszergazda, rendszerkarbantartó az államigazgatásban és a versenyszférában egyaránt: hazai és multicégeknél, kis- és nagyvállalati közegben, de akár saját vagy start up vállalkozás keretében is
A szakon oktatott témák, a képzés, a kötelező és szabadon választható tantárgyak lehetőséget adnak egy olyan komplex tudásbázis megszerzésére, amelynek birtokában a végzettek a hazai és nemzetközi gazdasági közösség érdemi munkatársaiként, illetve vezetőiként tudnak tevékenykedni. Konkrétan ilyen elhelyezkedési lehetőséget kínálhatnak:
Képzési és kimeneteli követelmények
Amennyiben nem rendelkezik az előírt érettségivel és/vagy 280 ponttal, abban az esetben javasolt a Zsigmond Király Egyetem felsőoktatási szakképzései közül választania, ahol felvételi minimum-pontszám 240 jelenleg, és bármelyik két érettségi vizsgatárgyból számítható pont.
légiközlekedési rendszerek • informatikai biztonság • üzleti intelligencia
(E-00725/2014/D007)
Tovább(E-00725/2014/D008)
Tovább(E-00725/2014/D002)
Tovább(E-00725/2014/D003)
Tovább(E-00725/2014/D005)
Tovább(E-00725/2014/D006)
Tovább(E-00725/2014/D001)
TovábbA végzettek 80%-a a szakképzettségének megfelelő szakmában helyezkedik el.
A frissen végzett, állást kereső, Zsigmondos diplomával rendelkezők 97%-a 3 hónapon belül elhelyezkedik.
A Zsigmondon végzett hallgatók átlagfizetése az 5. legmagasabb Magyarországon!
A végzettek 80%-a a szakképzettségének megfelelő szakmában helyezkedik el.
A frissen végzett, állást kereső, Zsigmondos diplomával rendelkezők 97%-a 3 hónapon belül elhelyezkedik.
A Zsigmondon végzett hallgatók átlagfizetése az 5. legmagasabb Magyarországon!