Ezen nappali és levelező tagozaton is elérhető alapképzési szakunkon a hallgatók megtanulják a mai európai, s ezen belül leginkább a magyar társadalom jelenségeinek szakszerű értelmezését és elemzését. Ez azonban nem lehet független attól, hogy megismerjék a legkorszerűbb tudományos elméleteket és adatfeldolgozási módszereket. Továbbá történeti ismereteket is kapnak, mind az európai, mind a magyar társadalom teljesen különböző rétegei vonatkozásában.
A szociológia szakon az elméleti-történeti képzés mellett ugyanakkora hangsúlyt kap a gyakorlati képzés is. A hallgatók számos terepgyakorlaton és adatelemzési munkán vesznek részt, országosan elismert szakértők vezetésével. Az így szerzett ismeretekkel a munkaerőpiac legszélesebb körében helyezkedhetnek el: a közvélemény-kutató cégektől a mediátori feladatkörökig, a politikai elemzőcégeken keresztül a szociális-esélyegyenlőségi szervezési munkakörökig, amelyeket jelenleg - különféle szakirányok nélkül - minden szociológia alapszakos hallgatónak oktatunk.
Nappali tagozaton négy féléven keresztül ingyenes idegen nyelvű képzéseket is biztosítunk, ezzel elősegítve a készségszintű nyelvtudás megszerzését hallgatóinknak.
A szakot szervező tanszék olyan tanárokkal és szakértőkkel dolgozik, akik érzékenyek az aktuális társadalmi problémákra. Többen kutatták a hajléktalan-világot, vizsgálták a szociális devianciákat, a nemi szerepfelfogásokat, illetve a kirekesztések különféle módozatait. Ez a társadalmi érzékenység garanciája annak, hogy a szakon naprakész ismeretekhez jutnak a hallgatók az aktuális magyar problémák vonatkozásában. A képzés pedig különféle kompetenciafejlesztő tréningalapú szemináriumokkal lesz teljes.
Ha pedig 2005 előtti, hagyományos érettségivel rendelkezik a jelentkező, úgy lehetősége van választani a "felsőoktatási felvételi szakmai vizsgát" is.
szociológiatörténet és társadalomtörténet, kulturális és szociálantropológia, gazdaságtörténet, jogtudomány, politológia, pszichológia, közgazdaságtudomány, demográfia, szociálpolitika, etnikai csoportok és kisebbségek, társadalmi egyenlőtlenségek, társadalmi struktúra és rétegződés, társadalmi mobilitás, gender és szex, településszociológia, szegregáció, társadalmi devianciák, család- és életmódszociológia, ifjúságszociológia, a prostitúció társadalomtörténete, társadalmi nyilvánosság, szervezet- és munkaszociológia, gazdaságszociológia, a falusi és városi társadalom kutatása, adatinterpretáció, tanulmányírás, statisztika és kutatásmódszertan.
országos és helyi társadalompolitikai intézményekben, közigazgatási szervezetekben, szociális ellátórendszerekben, települések önkormányzatainál, a civil szférában, multinacionális cégeknél, a különböző társadalomkutatással foglalkozó egyetemi, akadémiai, illetve piaci szférához tartozó intézeteknél, a sajtó és média területén.
társadalompolitikai intézmények, önkormányzati hivatalok, közigazgatási szervezetek, kutatóközpontoknál, sajtó és média civil szervezetek, nemzetközi közalapítványok , multinacionális cégek
Képzési és kimeneteli követelmények
(E-00725/2014/D007)
Tovább(E-00725/2014/D008)
Tovább(E-00725/2014/D002)
Tovább(E-00725/2014/D003)
Tovább(E-00725/2014/D005)
Tovább(E-00725/2014/D006)
Tovább(E-00725/2014/D001)
TovábbA végzettek 80%-a a szakképzettségének megfelelő szakmában helyezkedik el.
A frissen végzett, állást kereső, Zsigmondos diplomával rendelkezők 97%-a 3 hónapon belül elhelyezkedik.
A Zsigmondon végzett hallgatók átlagfizetése az 5. legmagasabb Magyarországon!
A végzettek 80%-a a szakképzettségének megfelelő szakmában helyezkedik el.
A frissen végzett, állást kereső, Zsigmondos diplomával rendelkezők 97%-a 3 hónapon belül elhelyezkedik.
A Zsigmondon végzett hallgatók átlagfizetése az 5. legmagasabb Magyarországon!